VšĮ Kaltinėnų PSPC korupcija netoleruojama

VšĮ Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centro antikorupcinė politika >>>

Praneškite apie korupciją

Viešoji įstaiga Kaltinėnų pirminės sveikatos priežūros centras, prisijungdama prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvų korupcijos prevencijos sveikatos sistemos srityje bei būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, griežtai pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams. Asmenis, susidūrusius su galimai korupcinio pobūdžio veika Viešojoje įstaigoje Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centre, kviečiame netylėti, o apie tai pranešti. Jeigu mūsų sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, galite informuoti vyriausiąjį gydytoją Kornelijų Andrijauską.

 

Kreipiantis raštu pageidautina nurodyti:

1. vardą,pavardę;

2. gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);

3. medicinos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami,vardą, pavardę, pareigas;

4. skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes;

5. ant voko ar rašto būtina nurodyti asmeniškai vyriausiajam gydytojui.

 

Informacija apie baudžiamąją atsakomybę už korupcinio pobūdžio veiksmus

 

Viešosios įstaigos Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centro administracija atkreipia gyventojų dėmesį, kad nei mūsų įstaiga, nei Sveikatos apsaugos ministerija neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau - STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), prekybą poveikiu (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 3 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

 

Viešosios įstaigos Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centro administracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų pasitikėjimo telefonas ir informacija

 

Sveikatos apsaugos ministerija prašo Jus būti pilietiškais: informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami nemokamu telefono numeriu 8 800 66 004 arba rašykite elektroninį laišką į SAM el. paštą (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, paskambinkite į STT „karštosios linijos“ telefoną (+370 5 2663333), rašykite elektroninį laišką į STT el. paštą (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). Jūsų informacija labai svarbi – kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės įveikti korupcijos virusą.

Jūsų skambutis anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai.

 

Vyriausiojo gydytojo kreipimasis:

Gerbiami VšĮ Kaltinėnų pirminio sveikatos priežiūros centro pacientai, mūsų įstaigos medikams geriausia padėka už gydymą yra nuoširdžiai ištartas Jūsų ačiū, šypsena ir rankos paspaudimas. Nežeminkite nei savo, nei darbuotojų orumo neoficialiais mokėjimais ir dovanomis. VšĮ Kaltinėnų pirminiame sveikatos priežiūros centre tai netoleruojama.

 

Susidūrę su korupcijos apraiškomis mūsų įstaigoje prašome apie jas pranešti telefonu 8-449-57267 arba elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Jūsų konfidencialumą garantuojame.

Kovos su korupcija ataskaita 2019 m. >>>

Korupcijos prevencijos priemonių plano 2020 m. ataskaita >>>

Korupcijos prevencijos programa 2020 - 2022 metams >>>

Korupcijos priemonių planas 2020 - 2022 metams >>>

Kaltinėnų PSPC elgesio kodeksas >>>

Elgesio taisyklės, susidūrus su galima korupcinio pobūdžio veika >>>

Vidinių pažeidimų teikimo tvarka >>>

Paramos gavimo tvarka >>>

Korupcijos pasireiškimo tikimybė >>>

Gautų dovanų apskaitos tvarka >>>

Privačių interesų deklaravimas >>>

 

VLK

 

 

SODRA

Prisijungti